ابزار وبمستر

ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
معرفی وبلاگ
بازدید کننده ی گرامی؛ این وبلاگ با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جهت گسترش و حمایت از تولیدات داخلی و ملی ایجاد شده است. شما عزیزان نیز با بیان نظرات و به خصوص انتقادات خود می توانید در جهت بهتر شدن وبلاگ با ما همکاری فرمایید.
صفحه ها
دسته
آرشیو
لینک دوستان
پیوندهای مرتبط
لوگوی وبلاگ ما

ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی

لوگوی دوستان
ابزارها و برنامه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 602948
تعداد نوشته ها : 1651
تعداد نظرات : 97
 حمايت از توليد ملي
این سایت را حمایت می کنم
کلیپ صوتی وبلاگ
چه بايد كرد؟ (مردم، دولت، توليدملي...)  (قسمت دوم)

نوشته ي مدير وبلاگ ذائقه ايراني ، كالاي ايراني

 


چكيده:
در نوشتار قبل - چه بايد كرد؟ (قسمت اول) - ، از اصول و مباني اوليه ي لازم براي حمايت از توليدات ملي، كار و سرمايه انساني صحبت كرديم. اصول و پايه هاي اوليه اي همچون تقوا و دينداري، عدالت محوري، صداقت، اعتماد به نفس، خودباوري و تلاش و ... . و  از آنها  به عنوان لازمه هاي اوليه براي برداشتن گام هاي صحيح نخستين در راستاي حمايت از توليدات ملي ياد كرديم.

در نوشتار حاضر با عنايت به مقدمه مذكور، راهكارهايي را بصورت فهرست وار بيان خواهم نمود كه از نقشه ي راه، گلچين نموده ام... در اين نوشتار 30 مورد از وظايف دولت در قبال نقشه ي راه بيان شده است. علاوه بر 30 راهكار زير، تعداد 41 راهكار كاربردي ديگر را هم در قسمت سوم اين نوشتارها براي شما عزيزان ارائه خواهم نمود...

 


متن كامل مقاله را در 3 صفحه بصورت فايل PDF با كليك بر روي تصوير زير دريافت فرمائيد.

http://madeiniran.persiangig.com/image/adobereader.png


نويسنده مقاله: مدير وبلاگ ذائقه ايراني ، كالاي ايراني


اشتراک این مطلب در :

چه بايد كرد؟ (مردم، دولت، توليد ملي...) (قسمت اول)

نوشته ي مدير وبلاگ ذائقه ايراني ، كالاي ايراني


چكيده:
چند وقتي بود كه عبارت "نقشه راه" خيلي به گوشم ميخورد ولي فرصتي نيافته بودم تا از جزئيات آن كاملا اطلاع پيدا كنم. ميدانستم كه اين "نقشه راه"، رهنمودهاي مقام معظم رهبري را شامل ميشود. خوشبختانه مجالي دست داد تا بتوانم اين بيانات ارزشمند را مطالعه نمايم.

به دنبال نكاتي از منويات مقام معظم رهبري در مورد وظايف مردم و دولت در قبال حمايت از توليد ملي بودم. به راستي چگونه ميتوان به اين امر مهم دست يافت؟ مردم چه بايد بكنند؟ دولت چه بايد بكند؟ صنعتگران؟ بازاريان؟ نهادهاي دولتي؟ سازمانهاي خصوصي؟ من و شما؟

 

آيا شعار حمايت از توليد ملي در حد يك شعار تا پايان سال باقي خواهد ماند؟ يا با همت همه ي آحاد جامعه، ان شاء الله به ثمر خواهد نشست؟


متن كامل مقاله را در 2 صفحه بصورت فايل PDF با كليك بر روي تصوير زير دريافت فرمائيد.

http://madeiniran.persiangig.com/image/adobereader.png


نويسنده مقاله: مدير وبلاگ ذائقه ايراني ، كالاي ايراني


اشتراک این مطلب در :

لزوم توجه به صنعت گردشگري در سال حمايت از توليد ملي (بخش دوم)

نوشته ي مدير وبلاگ ذائقه ايراني ، كالاي ايراني

 http://madeiniran.persiangig.com/image/mataleb/Tourism.gif

بسمه تعالي

در بخش اول از اين نوشتار، يادآور شديم كه حمايت از صنعت گردشگري داخلي، مصداقي از حمايت از توليدات ملي، كار و سرمايه انساني است و توجه همه جانبه مسئولان امر و مردم عزيز را ميطلبد.

در نوشتار حاضر به زمينه هاي جذب گردشگري و ارائه راهكارهاي لازم مي پردازيم.

همانطور كه ميدانيم موفقيت در هر امر توليدي و صنعتي، مستلزم توجه به يك سري خصوصيات و زمينه ها، برنامه ريزي ها، فعاليت ها و اقدامات منظم و اصولي است. صنعت گردشگري نيز از اين امر مستثني نمي باشد. رشد صنعت گردشگري هر منطقه و كشوري هم نيازمند  توجه به زمينه ها و مسائلي است كه بدون مدنظر قرار دادن آنها، در توسعه اين صنعت ناكام خواهيم ماند. هر منطقه و كشوري تا حدودي داراي ويژگيهاي خاص و منحصر بفردي ميباشد. بطور نمونه هر كدام داراي خصوصيات مذهبي، تاريخي، آداب و رسوم و فرهنگ متعلق به خودشان ميباشند. همچنين شاهد ويژگيهاي انساني و طبيعي مختلفي نيز در هر منطقه هستيم. سياست ها و قوانين حاكم بر هر منطقه اي نيز ممكن است متفاوت باشد. همچنين حمايتهايي كه هر منطقه يا كشور از صنعت گردشگري خودش انجام ميدهد و تسهيلات رفاهي اي كه براي گردشگران مهيا ميسازد و تأمين امنيت گردشگران نيز نمونه اي از ويژگيهاي آن منطقه و كشور است كه ميتواند در شكل گيري تصورات ذهني گردشگران از اين مقصد گردشگري، تا حد بسيار زيادي نقش داشته باشد.


در حال حاضر در برخي كشورها، صنعت گردشگري به يكي از قطب هاي اصلي اقتصاد آن كشور تبديل شده و يكي از منابع مهم كسب درآمد به شمار ميرود و در اشتغال زايي نيز تأثير بسزايي داشته است. در واقع ميتوان از اين صنعت به صادرات نامرئي نيز تعبير نمود. اهميت اين صنعت هم زماني واقعا آشكار ميشود كه توجه داشته باشيم در صورت حمايت از چنين صنعتي، يك صنعت پايدار خواهد بود. يعني بايد توجه داشته باشيم جاذبه هاي مذهبي، تاريخي و طبيعي هر منطقه و كشوري همواره و در هر زماني ميتواند جذب گردشگر كند و به اقتصاد ملي آن كمك شاياني نمايد. لذا ضرورت دارد از اين منبع دائمي و پايدار ثروت و اشتغال زايي، حمايت همه جانبه نمود و برنامه ريزي ها و اقدامات حساب شده اي داشته باشيم.        

                                  

اقدامات زير نيز در ترويج گردشگري داخلي و جذب گردشگر خارجي بسيار موثر خواهد بود:

- ابتدا فرهنگ گردشگري داخلي را در ميان خودمان ترويج نمائيم.

- با عنايت به مورد فوق، گردشگر خارجي را جذب نمائيم.

- ايجاد رشته هاي تخصصي در زمينه گردشگري و توريسم، در دانشگاهها

- تأثيرگذاري مثبت بر تصورات احتمالي ذهني گردشگران خارجي (و تغيير تصورات غيرواقعي شان در صورت نگرش منفي آنها به كشورمان)

- جذب فعالان علاقه مند به سرمايه گذاري در اين بخش

- ارائه تسهيلات مناسب به سرمايه گذاران صنعت گردشگري

- ارائه آموزشهاي لازم به تورهاي داخلي

- معرفي جاذبه هاي مذهبي، تاريخي، طبيعي و نيز آداب و رسوم و فرهنگ كشورمان در قالب كتابها و فيلم ها و ... به ساير ملت ها.

- اتخاذ ضوابط و مقررات مناسب براي ورود گردشگران به كشور

- استاندارد نمودن جاده ها و ساير امكانات حمل و نقل

- ايجاد امكانات رفاهي مناسب براي گردشگران

- تأمين امنيت گردشگران

- .......

 

اميد به آنكه شاهد توسعه روزافزون صنعت گردشگري داخلي مان باشيم و ميهن سرشار از زيبايي مان و فرهنگ غني و تاريخ پرشكوهمان را به سراسر جهان بشناسانيم.

 

 

                                                                     مدير وبلاگ ذائقه ايراني ، كالاي ايراني

                                                                           مهندس امين باغباني جاويد


 


اشتراک این مطلب در :

لزوم توجه به صنعت گردشگري در سال حمايت از توليد ملي (بخش اول)

نوشته ي مدير وبلاگ ذائقه ايراني ، كالاي ايراني

 

http://madeiniran.persiangig.com/image/mataleb/IranTourism.jpg

بسمه تعالي

در وبلاگ ديگر خودم با عنوان ميهن ما (ايرانشناسي و گردشگري) كه فعاليت ميكنم، درباره زيباييهاي بيكران ميهن عزيزمان مطالب بسياري ثبت كرده ام، ولي هر روز با پديده ها و زيباييهاي جديد ديگري از ميهنمان آشنا ميشوم. گويي كه اين زيباييها و جاذبه هاي ايران عزيز، تمام نشدنيست.


با عنايت به اين مسئله، براي صنعت گردشگري داخلي و رونق آن تاكنون چه اقداماتي انجام داده ايم؟ آيا به ديد يك صنعت، به گردشگري نگاه كرده ايم؟


بايد توجه داشته باشيم كه مسأله ي توليد و كارآفريني و اشتغال، تنها به كارخانجات و توليدكنندگان صنعتي اختصاص ندارد. بسياري از پديده ها و پتانسيل هاي اقتصادي و سودآور وجود دارند كه متأسفانه شايد تاكنون به آنها پرداخته نشده و از ظرفيت هاي آنها استفاده ي لازم را نبرده ايم. نمونه اي از اين پتانسيل هاي اقتصادي، صنعت گردشگري داخلي است.


جاي جاي كشور عزيزمان را كه مينگريم، سرشار از زيباييست. از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب، پر از زيباييست. سرزمين ما، چهارفصل را بطور همزمان در خود جاي داده... از بهار شمال تا تابستان جنوب. گاهي ردپاي پاييز را ميبينيم و در جاي ديگر خنكاي زمستان را احساس ميكنيم. هر گوشه اي از ميهن ما زيبايي خاص خود را دارد...


وجود اماكن مذهبي، بناهاي تاريخي و جاذبه هاي طبيعي بسيار... آداب و رسوم مختلف و زيبا... فرهنگ ها و باورهاي اصيل... همه و همه حاكي از وجود پتانسيل قدرتمند لازم براي توسعه صنعت گردشگري داخلي است.


براي حمايت از صنعت گردشگري داخلي كشورمان، ابتدا بايد 2 نكته را مدنظر قرار دهيم:
1- رونق دادن به تورهاي داخلي و تشويق مردم و گردشگران داخلي به بازديد از زيباييهاي بيكران موجود در داخل كشور بجاي خروج از كشور به منظور تورهاي خارجي.
2- جذب گردشگران خارجي به داخل كشور.

و اما اشاره اي به يك معضل: تاكنون پيامك هاي تبليغاتي بسياري به دستم رسيده است كه تبليغ تورهاي گردشگري خارجي را ميكنند. متأسفانه همين تبليغات تورهاي خارجي، يكي از معضلات صنعت گردشگري داخلي است. همانطور كه در نكته اول فوق اشاره شد، ابتدا ما بايد از خودمان شروع كنيم. يعني خودمان به صنعت گردشگري و تورسيم داخلي علاقه نشان دهيم. وقتي خودمان همواره تورهاي خارجي را تبليغ ميكنيم، چگونه ميتوانيم گردشگر خارجي را به داخل كشور جذب كنيم؟!


بنابراين توجه داشته باشيم كه حمايت از صنعت گردشگري داخلي، مصداقي از حمايت از توليدات ملي، كار و سرمايه انساني است و توجه همه جانبه مسئولان امر و مردم عزيز را ميطلبد.

 


                                                                     مدير وبلاگ ذائقه ايراني ، كالاي ايراني
                                                                          مهندس امين باغباني جاويدادامه دارد...

 


اشتراک این مطلب در :

يك تجربه ي شخصي از مصرف شامپوهاي خارجي و داخلي

نوشته ي مدير وبلاگ ذائقه ايراني ، كالاي ايراني

 

بسمه تعالي

چند سالي بود كه براي درمان شوره ي سر، شامپوهاي مختلفي را خريداري و استفاده مي كردم. اكثر اين شامپوها برندهاي خارجي بودند و بسيار معروف. متأسفانه در اين قبيل موارد شامپوهايي كه ما به همديگر توصيه ميكنيم، شامپوهاي با مارك خارجي هستند. نمونه هايي از اين شامپوهاي خارجي به من معرفي شدند و چند نوع از اين شامپوها را استفاده كردم كه يكي از معروفترين آنها، شامپوي "هد اند شولدرز" بود.

عليرغم قيمت نسبتا بالاي اين شامپو، مدتها از اين شامپو استفاده كردم ولي در نهايت تأثير مفيد خيلي محسوسي حاصل نشد.

http://madeiniran.persiangig.com/image/mataleb/Head_%26_Shoulders.jpg

پس از مدتي كه درمان شوره ي سرم با موفقيت همراه نبود، تصميم گرفتم از شامپوهاي داخلي استفاده كنم. يكي از اين شامپوها، شامپوي "سدر صحت" با قيمت فوق العاده مناسب بود.

http://madeiniran.persiangig.com/image/mataleb/cedr.jpg

گاهي اوقات نيز از شامپوهاي "پرژك" استفاده ميكنم.

http://madeiniran.persiangig.com/image/mataleb/sir_parjak.jpg

اكنون مدتهاست كه از اين دو نوع شامپوي ايراني استفاده ميكنم. البته هرچند كه شوره ي سرم بطور كامل برطرف نشده، ولي به راحتي ميتوانم ادعا كنم كه بيش از 80درصد با موفقيت در درمان همراه بوده. و براي 20درصد باقيمانده هم سعي ميكنم با تميز نگه داشتن موي سر و شستشوي روزانه و جلوگيري از چرب شدن موها، از بروز شوره ي سر پيشگيري كنم.


مقصود من از بيان اين مطالب اين بود كه براي رفع مشكلات و نيازهايمان، ابتدا مستقيما به سراغ نمونه هاي توليد خارجي نرويم، بلكه گاهي اوقات نمونه هاي مشابه توليد داخلي وجود دارند كه به مراتب داراي كيفيت و كارآيي بالاتري از توليدات خارجي هستند. همچنين در چنين مواردي بدون تحقيق و اطلاع از وجود كالاهاي باكيفيت داخلي، مستقيما كالاهاي خارجي را به دوستان و آشنايانمان توصيه نكنيم.


اشتراک این مطلب در :

X